Gwarno  - nowa jakość gastronomiczna pod Gubałówką

Zakopane - Gwarno

Na turystów odwiedzających Zakopane już wiosną czekać będzie nowa restauracja.

12 tanków fermentacyjno-leżakowych zostało zamontowanych w Gwarno - nowej inwestycji Polskich Kolei Linowych, która powstaje pod Gubałówką. Nowoczesna architektura oraz kuchnia nawiążą do najlepszych tradycji Podhala. Z eleganckiej restauracji i browaru skorzystają nie tylko turyści, ale i mieszkańcy.

W Zakopanem na placu przed budynkiem stacji dolnej kolei linowo-terenowej PKL pod Gubałówką trwają zaawanasowane prace związane z powstaniem nowej inwestycji należącej do Polskich Kolei Linowych. Już wiosną mieszkańcy oraz turyści będą mogli skorzystać z dodatkowej atrakcji, w której skosztujemy lokalnego browaru oraz pysznych dań nawiązujących do regionalnej kuchni, ale w nowoczesnych wydaniach. Miejsce zapewni znakomite jedzenie, dobrej jakości rzemieślniczy browar oraz przestrzeń, która nawiąże do górskich tradycji regionu.

Restauracja będzie wyjątkowym miejscem nie tylko ze względu na kultową lokalizację, architekturę oraz menu nawiązujące do regionu, ale również ze względu na urządzenie tzw. hop gun, które jest unikatowe w browarach restauracyjnych w skali kraju. Hop gun, czyli mini tank, który służy do chmielenia na zimno piw typu np. APA czy IPA. 

Wnętrza restauracji będą wykończone drewnem, kamieniem oraz metalem. Znajdziemy w nich elementy związane z górami i Zakopanem, np. sufit, który będzie realistycznym odwzorowaniem trójwymiarowego widoku szczytów Tatr. Na drewnianej formie trójwymiarowych gór będą oznaczone najważniejsze ich wzniesienia i doliny. Wnętrze uzupełnione zostanie też o elementy miedziane, które są charakterystyczne dla obiektów wytwarzających piwo na miejscu. Kuchnia będzie zbiorem wyrazistych regionalnych specjałów, opartych na recepturach związanych z darami ziemi Podhala. Ale nie tylko dania w menu będą nawiązywać do tutejszego regionu. Goście odwiedzający Gwarno skosztują niepasteryzowanego i niefiltrowanego browaru warzonego pod okiem specjalistów. W menu znajdziemy trzy stałe pozycje trunku oraz jedną sezonową, zmieniającą się w zależności od dostępnych aktualnie i w danej porze roku składników. Co ważne, do produkcji piwa będzie używana również górska woda.

Opracowanie własne na podstawie mat. prasowych PKL

Dodaj komentarz