Green Caffe Nero wspiera ukraińskie dzieci

Grafika wsparcie Ukrainy

Przeczytajcie o specjalnej akcji Green Caffe Nero która bęedzie już 24 czerwca.

W dniu zakończenia roku szkolnego - 24 czerwca - od każdej zakupionej kawy lub herbaty (w wersji klasycznej lub mrożonej) Green Caffè Nero przekaże 2 zł, a cała kwota zostanie podwojona przez Fundację Caffè Nero. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane bezpośrednio i w całości na rzecz czterech organizacji aktywnie działających na rzecz Ukraińskich dzieci.  

Green Caffè Nero i cała grupa międzynarodowa Caffè Nero postanowiły aktywnie włączyć się w niesienie pomocy ofiarom okrucieństw wojny w Ukrainie. Najlepszą formą takiej pomocy jest zbieranie i przekazywanie pieniędzy, które zostaną efektywnie użyte na pomoc humanitarną poszkodowanym w Ukrainie. Dlatego sieć utworzyła Ukraiński Fundusz Pomocy. W składzie komitetu jest ośmiu członków zespołu z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, w tym prezes Green Caffè Nero Adam Ringer oraz prezes Caffè Nero Group Gerry Ford.

- Nie chcemy, by wojna, która dzieje się tuż za naszą granicą, spowszedniała. Pomoc musi dalej płynąć. Naszym pragnieniem jest, aby fundusze bezpośrednio, bez zbędnych kosztów administracyjnych i biurokratycznych, wpływały na polepszenie życia poszkodowanych. Dzięki podwojeniu kwoty przez Caffè Nero Foundation, każda kawa i herbata kupiona tego dnia to 4 zł przekazane organizacjom, które realnie wpływają na dobrostan Ukraińskich dzieci - mówi Adam Ringer. 

Ukraiński Fundusz Pomocy wybrał  cztery organizacje niosące pomoc ukraińskim dzieciom: 
Ministerstwo Polityki Społecznej Ukrainy
Narodowy Specjalistyczny Szpital Dziecięcy Ohmatdyt w Kijowie
Fundację Głosy Dzieci 
Organizację Ukraiński Anioł
 

Poza Polską, Ukraiński Fundusz Pomocy Caffè Nero działa w krajach, w których operuje sieć kawiarni, tj. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Turcji, USA i w Szwecji. W każdym z krajów zostały podjęte inne akcje, by wesprzeć te same organizacje. 

Opracowanie własne na podstawie mat. prasowych Green Caffe Nero

Dodaj komentarz