Festiwal Smaków Świata i Festiwal Azjatycki w Gliwicach

Gliwice Festiwal Smaków Świata

Już od 7 do 9 lipca królestwo smaków na Placu Krakowskim w Gliwicach.

Szukasz pomysłu na ciekawy weekend? 
Mamy dla Ciebie rozwiązanie! W dniach 7-9 lipca 2023 roku Plac Krakowski w Gliwicach zamieni się w prawdziwe królestwo smaków. Czekają na nas dwa wyjątkowe festiwale, które przeniosą nas w klimat egzotycznych kultur!

Festiwal Azjatycki to wydarzenie dla miłośników kuchni dalekowschodniej. Pojawią się wystawcy, którzy pozwolą nam rozsmakować się w kulinarnych tajemnicach Azji. W trakcie festiwalu będzie można spróbować tradycyjnych azjatyckich potraw, street-foodowych przekąsek, a także zapoznać się ze słodkościami znanymi z różnych regionów Azji. Dymiące tajskie stragany, japońskie sushi czy indyjska pakora? A może gruzińskie chaczapuri, libański tabbouleh czy domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą? Gliwice zapachną trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. To doskonała okazja na szybką weekendową wycieczkę.

Kolejnym festiwalem, który odbędzie się w tym czasie na Placu Krakowskim, jest Festiwal Smaków Świata. To wydarzenie stworzone dla miłośników podróży kulinarnych po różnych zakątkach świata. Podczas festiwalu będziemy mieli okazję skosztować smaków z różnych regionów świata, zapoznać się z tradycyjnymi potrawami i poznać kulturę, która je tworzy. To będzie wyjątkowa okazja, aby spróbować czegoś nowego, coś co z pewnością pobudzi nasze zmysły zapachu i smaku.

Czeka na nas prawdziwa uczta dla zmysłów! Festiwal Azjatycki i Festiwal Smaków Świata to wydarzenia, których nie można przegapić. Każdy z nich to doskonała okazja, by naładować się pozytywną energią, spróbować nowych smaków i spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. 

Gdzie: Gliwice, Plac Krakowski 
Kiedy: 7-9 lipca
Piątek: 15:00 - 21:00
Sobota: 12:00 - 21:00
Niedziela: 12:00 - 18:00

Więcej na: 
Festiwal Azjatycki: Facebook
Festiwal Smaków Świata: Facebook

Dodaj komentarz