Współpraca

WSPÓŁPRACA

Do współpracy zapraszamy organizatorów wszelkiego rodzaju wydarzeń związanych z gastronomią. Jeśli więc przygotowujesz targi śniadaniowe, konkursy kulinarne, zloty food trucków, festiwal smaków, warsztaty kulinarne czy degustacje wina to ta oferta jest skierowana do Ciebie. 

Dodanie wydarzenia do naszego kalendarza imprez jest bezpłatne.

Zapowiedzi dużych, komercyjnych wydarzeń mogą być reklamowane na naszej stronie z odpowiednio dużym wyprzedzeniem - tu jednak zapraszamy do działu REKLAMA.
Możliwa jest też współpraca na zasadzie patronatu medialnego nad organizowanym gastro wydarzeniem. 

Z chęcią też przyjmiemy do publikacji teksty nadesłane przez młodych adeptów dziennikarstwa lub po prostu napisane przez osoby mające tzw. „lekkie pióro” i chcących podzielić się swoją wiedzą o stanie polskiej gastronomii. Tu jednak zastrzegamy sobie prawo do ewentualnego skracania tekstu, (Autor zostanie o tym poinformowany) jak i do decyzji o możliwości jego publikacji. Wszelkie teksty godzące w dobre imię osób trzecich, obrażające czyjeś przekonania czy uczucia religijne nie mają szans na prezentację. 

Przykładem niech będzie materiał nadesłany do naszej redakcji, a traktujący o krakowskich lokalach i sklepach oferujących produkty wegańskie. Tekst napisany z pasją, wiedzą i znawstwem, przy ewidentnie dużym nakładzie czasu poświęconym na jego realizację. Niestety materiał zawierał szereg wysoce niecenzuralnych, wręcz aroganckich epitetów pod adresem osób jedzących mięso czy spożywających choćby tylko produkty odzwierzęce (wegetarian). Skontaktowaliśmy się z autorką prosząc o usunięcie kłopotliwych dla nas wersów. Niestety, nie wyraziła ona na to zgody, więc cały ten materiał trafił do elektronicznego kosza. Wspominamy o tym tylko dlatego, aby uniknąć kolejnych niepotrzebnych nieporozumień. 

Za teksty niezamówione przez Redakcję ich Autorzy nie otrzymują honorarium, lecz dla najwytrwalszych i najlepszych będziemy raz w roku przyznawać upominki książkowe (związane oczywiście z gastronomią i kulinariami).

Otwarci jesteśmy także na inne rodzaje współpracy, oczekujemy więc na Waszą w tym temacie inicjatywę i kontakt z naszą Redakcją.