XVI Festiwal „Śląskie Smaki” 2022

Śląskie Smaki 2022

Szesnasta edycja festiwalu tym razem w Zabrzu już 19 czerwca. Wśród gości Pascal Brodnicki i Remigiusz Rączka.

- Festiwal "Śląskie Smaki" organizowany jest przez Śląską Organizację Turystyczną od 2006 roku i ma na celu promocję kuchni regionalnej województwa i podtrzymywanie kulinarnych tradycji z nią związanych - mówi Adam Wawoczny, Prezes Zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej - W tym roku XVI Festiwal „Śląskie Smaki” zagości w Zabrzu, mieście obchodzącym w tym roku swoje 100-lecie. 

Uczestnicy festiwalu (amatorzy, szkoły gastronomiczne i profesjonaliści) powalczą o Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch.

Gościem specjalnym będzie Pascal Brodnicki. Podczas trwania imprezy odbędą się trzy pokazy kulinarne, w tym emocjonująca Bitwa Smaków, podczas której coś dobrego przygotuje Remigiusz Rączka. Jej efektów będzie mogła zakosztować zgromadzona publiczność. 

Atrakcją dla odwiedzających Festiwal z pewnością będzie niezwykle bogaty program artystyczny. Imprezie kulinarnej towarzyszyć będzie m.in.: Krzysztof Respondek, Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i zespół FRELE. A zakończy ją tradycyjnie galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. 

Nie zabraknie regionalnych dań serwowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”. Festiwal jest zawsze okazją do spotkania się gastronomicznych reprezentantów różnych regionów województwa, będzie więc i kuchnia beskidzka, i jurajska, a także lokalne produkty z województwa śląskiego prosto od ich producentów. 

Dla chętnych BEZPŁATNE zwiedzanie z przewodnikiem Areny Zabrze - stadionu klubu piłkarskiego Górnik Zabrze.

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”® to zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2013 r. oraz nagrody Komisji Europejskiej w konkursie na Najlepsze Turystyczne Destynacje w Europie EDEN (2015). Z kolei Festiwal „Śląskie Smaki” to zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2007 r. 

Jednym z partnerów wydarzenia jest POLSKI BON TURYSTYCZNY, dzięki któremu rodziny mogą lepiej zaplanować swój wymarzony czas z dziećmi, w jednym z tysięcy wspaniałych miejsc w Polsce!

Organizatorzy
Śląska Organizacja Turystyczna 
Miasto Zabrze 

Gdzie: promenada Areny Zabrze
Kiedy: 19 czerwca, godz. 13-20.30
Więcej na: Facebook

Opracowanie na podstawie nadesłanych materiałów prasowych

Dodaj komentarz