Toruńska Monka w bydgoskich Młynach Rothera

Bydgoszcz - Młyny Rothera

Otwarcie kawiarni planowane jest we wrześniu, restauracja z kolei zaprosi pierwszych gości w 2023 roku.

Startuje kolejny etap rozwoju gastronomii w Młynach Rothera. Po Lodziarni Mały Domek, która otworzyła się w maju, przyszedł czas na ogłoszenie najemcy kawiarni na tarasie i restauracji w Spichrzu Mącznym. Gospodarzami obu lokali na najbliższe lata zostali właściciele restauracji Monka mieszczącej się w Toruniu, w barokowym spichrzu z pierwszej połowy XVII w. Gościnność, serdeczność i dbałość o każdy detal - to ich myśl przewodnia, którą będą teraz realizować także na bydgoskim gruncie.

Lokale w Młynach będą nawiązywać do projektów toruńskiej Monki, uwzględniając charakter i lokalizację.

- W związku z tym, że znajdujemy się w dawnym spichlerzu, słowem kluczem stało się dla nas „zboże”. Nasz koncept wiąże się ze zbożami w różnych postaciach - kaszami i oczywiście mąkami. Stąd właśnie nazwa „Monka”. Restauracja w Spichrzu Mącznym i kawiarnia w miejscu dawnej kotłowni Młynów idealnie wpisuje się w ten koncept - mówi Paweł Tatara, właściciel Monki.

- Cieszymy się, że już wkrótce nasi Goście będą mogli odwiedzić w Młynach Rothera także kawiarnię i restaurację. To kolejny krok w tworzeniu tętniącego miejsca spotkań i odpowiadania na potrzeby lokalnej społeczności. Dla nas niezwykle istotne jest, że właściciele restauracji Monka, tak jak my, podchodzą z szacunkiem do historii miejsca i chcą z nami współtworzyć przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Trzymamy kciuki za sprawne prace remontowe i już nie możemy doczekać się otwarcia - dodaje Anna Czarnecka, Kierowniczka Działu Komunikacji w Młynach Rothera.

Jak zaznaczają pomysłodawcy, kuchnia będzie bazować na naturalnych, świeżych składnikach - chlebie własnego wypieku (do zakupu także na wynos), autorskich konfiturach, przetworach, olejach, suszonych owocach czy domowych półproduktach takich jak keczup. Monka chce też zaprosić do współpracy lokalne manufaktury i producentów, m.in. palarnie kawy, wytwórców serów czy wysokiej jakości wędlin.

Materiały prasowe Młyny Rothera
Foto: Pixabay

Dodaj komentarz