Łódź - angielskie śniadanie

angielskie śniadanie

Krótki przewodnik po łódzkich restauracjach, w których zjecie angielskie śniadanie. Coś dla fanów jajek sadzonych, boczku i fasolki.

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia cóż to takiego „angielskie śniadanie”. W skład klasycznego „english breakfast” wchodzą zwykle jajko sadzone (niekiedy zastępowane przez jajecznicę), fasolka w pomidorowym sosie, kiełbaski, smażony bekon, tosty, a nierzadko też pomidor (bywa grillowany) i pieczarki (często jest to pieczarka portobello i też bywa grillowana).

A gdzie Wy zjedlibyście w Łodzi angielskie śniadanie? Poniższy zestaw powinien nieco ułatwić Wam wybór.

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na FB

BAŁUTY (BAŁUTY CENTRUM)
Ogrodowa 19 A / Szpulka / Facebook
Bistro zlokalizowane w łódzkiej Manufakturze, jedyna restauracja w tym kompleksie podająca śniadania. Podobnie jak wymieniona w dalszej części restauracja Len i Bawełna należy do grupy restauracji Bawełna. No i podobnie jak w Lnie angielskiego śniadania brak w karcie, ale zjecie tu śniadanie nazwane A'la Szpulka złożone z frankurterek, bekonu, sadzonych jajek, grillowanego pomidora i pieczarek + mix sałat i pieczywo. 

ŁÓDŹ GÓRNA (GÓRNIAK)
Rzgowska 26-28 / Fabryka Śniadań / Facebook
Jedna z topowych łódzkich śniadaniowni z bardzo ciekawą ofertą także śniadań na słodko czy pozycji wegańskich. Jest także świetny wybór bajgli, oraz od niedawna śniadanie tygodnia. Śniadanie angielskie to dwa jajka sadzone, pieczarki, kiełbasa, boczek, fasola w pomidorach, pomidor, pieczywo i masło. Co warte podkreślenia otwierają już o 7.30.

ŚRÓDMIEŚCIE (KATEDRALNA)
Piotrkowska 86 / Breadnia / Facebook
Bistro i piekarnia w jednym. Menu bardzo bogate, a znajdziecie w nim bajgle, burgery, pizzę, makarony czy dania obiadowe. Są też oczywiście śniadania (od 9.00 do 13.00), a wśród nich angielskie (frankfurterki, boczek, dwa jajka, pieczarki, grzanki z bagietki w jajku, fasolka w pomidorach).

Piotrkowska 90 / Agrafka / Facebook
Tak się składa, że w nowym popandemicznym czasie większość restauracji ma nowe menu. Nie inaczej jest w Agrafce, gdzie królują burgery, pizza, makarony, dania mięsne no i oczywiście śniadania. Jest i angielskie (2 jajka sadzone, frankfurterki, pieczarki, fasolka, pomidor i pieczywo). Śniadania są tu od 9.00 do 12.00, a w weekendy do 13.

Piotrkowska 138-140 (Off Piotrkowska) (także wejście od ul. Roosevelta 10 A) / Drukarnia Skład Chleba i Wina / Facebook
Niewątpliwym atutem Drukarni jest fantastyczne pieczywo własnego wypieku oraz bardzo bogata oferta śniadaniowa i lunchowa. Na deser kawa i własnego wypieku ciasta. W najnowszym menu znajdziecie śniadanie angielskie (boczek, dwie kiełbaski, jajko sadzone, pomidor, hash brown, fasolka w sosie pomidorowym, pieczarki).

Piotrkowska 138-140 / Len i Bawełna / Facebook
Jeszcze jedna miejscówka osadzona w Off Piotrkowska. W karcie przeważają dania kuchni włoskiej i śródziemnomorskiej. Są też śniadania serwowane od 9.30 do 12.00. I choć nie ma tu śniadania oznaczonego jako angielskie, to jednak możecie zjeść zestaw nazwany A'la Len bardzo zbliżony do „english breakfast” (frankfurterki, bekon, jajo sadzone, grillowane pomidory i pieczarki, kompozycja sałat, pieczywo).

Piotrkowska 190 / Woda Sodowa / Facebook
Bardzo sympatyczna, ciekawa miejscówka i tylko żałować należy, że śniadania podawane są tu jedynie w weekendy od 10.00 do 14.00. W menu oczywiście nasze ukochane angielskie (jajko sadzone, 2 frankfurterki, fasolka w pomidorach, pomidor, pieczarki, bekon, pieczywo, sałatka wiosenna).

Aktualizacja: 20.06.2021

Dodaj komentarz