Wsparcie dla gdańskiej gastronomii

Gdańsk

Władze Gdańska planują znaczne obniżenie opłat za ogródki gastronomiczne. To niezwykle cenna inicjatywa.

Podczas ostatniej wirtualnej konferencji prasowej (24 kwietnia) poruszono kwestie pomocy dla gdańskich przedsiębiorców w związku ze stratami, ponoszonymi przez pandemię koronawirusa. Nas najbardziej zainteresowała wypowiedź zastępcy prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju - Pana Piotra Grzelaka. 

  „W oczekiwaniu na kolejne kroki dla odmrożenia gospodarki na poziomie krajowym, zachowując wstrzemięźliwość, krok po kroku przygotowujemy się do tegorocznego sezonu letniego - podkreślił Piotr Grzelak. - Wspólnie pracujemy nad standardami, które pozwolą w sposób bezpieczny cieszyć się urokami gdańskiej gastronomii. Trzeba mieć świadomość, że w momencie, kiedy uruchomiona zostanie gastronomia, przepisy sanitarne mogą wymagać większych przestrzeni między stolikami. Dlatego chcielibyśmy zaproponować jak najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni dla ogródków gastronomicznych.
W uchwale proponujemy jednorazową obniżkę w 2020 roku opłat za ogródki gastronomiczne do poziomu na terenie Śródmieścia  w sezonie za metr kwadratowy z 1,80 na 60 gr, na pozostałych terenach z 90 gr na 30 gr.”

Info: materiały prasowe Urzędu Miasta Gdańsk 
Zdjęcie: Pixabay (free foto)

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
6 + 11 =