Wrocław - cannoli

cannoli

Gdzie we Wrocławiu zjeść te sycylijskie pyszności? Mamy dla Was super przewodnik!

UWAGA!
Nie podajemy cen z uwagi na sytuację istniejącą obecnie na rynku gastronomicznym. Ceny potrafią iść w górę niekiedy z dnia na dzień, ale to nie właściciele lokali są winni lecz szalejąca inflacja i rosnące stale ceny produktów, energii, zobowiązań skarbowych wobec państwa czy najmu lokali. 

Zapraszamy do polubienia naszego Facebooka 

BOREK
Taormina / Januszowicka 11
Facebook
Restauracja prowadzona przez rodowitego Sycylijczyka, z ciekawym wyborem pizzy czy makaronów. Cannoli w dwóch wersjach - z ricottą lub czekoladą.

GAJ
Gigi Cukiernia / Świeradowska 51-57
Facebook
Pełna nazwa to Wrocławska Pracownia Cukiernicza i faktycznie słodkości wychodzące z ich rąk są klasy mistrzowskiej. Cannoli bywa z pistacjami i z owczą ricottą.

JERZMANOWO-JARNOŁTÓW-STRACHOWICE-OSINIEC
Bistrot Italiano / Zarembowicza 37
Facebook
Może i daleko od centrum, ale włoskie jedzenie wynagradza przebyte kilometry. Ciekawostką jest podawana tu pinsa (chyba jedyne takie miejsce we Wrocku), a do tego na deser zjecie cannoli z ricottą. 

KLECZKÓW
Pizzerenka / Zakładowa 26 B
Facebook
Kameralna pizzeria na końcu osiedla Promenady Wrocławskie. Pizza, winko no i cannoli z ricottą, pistacjami i gorzką czekoladą. 

KRZYKI-PARTYNICE
Mania Smaku 4.0 / Krzycka 1 C
Facebook
Kolejna odsłona znanej i uznanej wrocławskiej marki. Pizza wręcz idealna, a na deser cannoli z kremem waniliowym. 

KSIĘŻE
Giro Pizza Delivery / Krakowska 182
Facebook
Makarony, pizza czy risotto to główne specjalności tej miejscówki. A cannoli mają od niedawna, takie z ricottą i pistacjami. 

NADODRZE
Ogień / Pomorska 39
Facebook
Tradycyjne włoskie receptury to tajemnica świetnej pizzy i makaronów. Cannoli jest z ricottą i pistacjami.

OŁBIN
Petits Fours / Sienkiewicza 30 D
Facebook
W menu jest nieco międzynarodowo, trochę włosko, trochę francusko, arabsko, ale i nieco amerykańsko - w każdym razie wszystko jest przygotowane wręcz idealnie. Szczerze mówiąc nie wiemy, czy cannoli jest w stałej ofercie czy tylko w sezonowej, ale bywa i to w kilku wersjach.

Ragu / Sienkiewicza 34 A
Facebook
Ragu to wrocławska klasyka makaronów, ale przecież deserów też nie muszą się wstydzić. Cannoli bywa tylko okazjonalnie.

OŁTASZYN
Olio Delizie / Strachowskiego 22
Facebook
Olio to delikatesy, w których dostaniecie wybrane, markowe produkty greckie, hiszpańskie, portugalskie i włoskie. Cannoli bywa, ale lepiej się upewnić czy jest aktualnie w sprzedaży. 

POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH
Aula / Sudecka 92-96
Facebook
Włoska kuchnia, gdzie przygotują Wam między innymi stek z miecznika, czy nie tak często spotykane ossobuco. Cannoli jest w kilku wersjach, wszystkie bajecznie kolorowe i pyszne. 

PRZEDMIEŚCIE OŁAWSKIE
Folgujemy / Kniaziewicza 16
Facebook
Folgujemy to rewelacyjne miejsce na śniadania, choć lunche też nikogo nie rozczarują. W menu są opcje wegańskie, a wśród deserów bywa cannoli z gorzką czekoladą i cynamonem.

Manufaktura Pizzy i Chleba / Kościuszki 159
Facebook
Oczywiście króluje tu świetna pizza (weganie będą zadowoleni także), ale tuż po niej możecie osłodzić sobie życie cannoli z pistacjami, czy innym z dodatkiem mango.

STARE MIASTO
Riso Bar / Nożownicza 6-8
Facebook
Już nazwa mówi, że zjecie tu risotto na bogato (karta krótka, ale bardzo atrakcyjna), nie zabraknie też arancini, jest i cannoli. Oczywiście to ostatnie bez ryżu, za to z ricottą i pistacjami, lub z czekoladą. 

Pasta Mia / Rynek 53-55
Facebook
Świetnie zlokalizowana miejscówka na wrocławskim Rynku oferuje nam klasykę kuchni włoskiej z makaronami czy risotto w roli głównej. Cannoli jest z ricottą, czekoladą i migdałami. 

Central Cafe / Św. Antoniego 10
Facebook
Bajgle czy pankejki nadają miejscu nieco amerykańskiego blasku, ale na włoskie cannoli też znalazło się miejsce w menu. Trudno nam powiedzieć czy bywa w stałej ofercie, więc może warto się upewnić. 

Tralalala Cafe / Więzienna 21
Facebook
Świetne lody przygotowywane ze świeżych owoców, ciasta i torty do których dobrze wypić gorącą czekoladę. Świeżutkie cannoli w stałej ofercie, więc też powinniście się skusić.

SZCZEPIN
Serotonina / Słubicka 20 C
Facebook
Serotonina to sklep z serami własnego wyrobu, który szybko zaskarbił sobie sympatię wrocławskich smakoszy. Cannoli „składają” z oryginalnych sycylijskich rurek i z ricotty własnej produkcji. Codziennie świeże i pyszne.

WIDAWA
Il Mijo / Grawerska 13 B
Facebook
Włoska pizza i makarony, a wszystko przygotowywane z oryginalnych, włoskich produktów. Od niedawna cannoli jest w stałej ofercie.

Dodaj komentarz