Warszawa - pizza ze szparagami

Pizza ze szparagami

Gdzie zjeść w Warszawie pizzę ze szparagami? Zobaczcie nasz aktualny przewodnik.

Przed Wami 12 warszawskich miejscówek, w których zjecie pizzę ze szparagami. Spieszcie się, bo sezon na te warzywo trwa zaledwie dwa miesiące. 

BIAŁOŁĘKA
Majorki 48 / Pizzeria Dworska / Facebook
Położona w bardzo zacisznym miejscu pizzeria ma w swom menu ponad 20 rodzajów pizzy, calzone oraz sałatki. W sezonowej karcie pojawiły się dwie pizze ze szparagami. Możecie wybrać choćby tę ze szparagami, szynką prosciutto crudo, pomidorkami i parmezanem. 

MOKOTÓW
Odolańska 5 / Pasta i Basta Cafe / Facebook
Pizzerię znajdziecie na ul. Odolańskiej, niedaleko skrzyżowania z Puławską. Specjalizują się głównie w ręcznie robionych makaronach, ale zjecie tu też dania mięsne, pierogi no i oczywiście kilkanaście rodzajów pizzy. Wśród nich sezonowa pizza ze szparagami, grillowaną cukinią i parmezanem. 

Postępu 5 / Tutti Colori / Facebook
Jedna z trzech miejscówek Tutti Colori w Warszawie. Desery (w tym genialne cannoli), sałatki, panini i pizza. W tym ta sezonowa ze szparagami, mozzarellą, ricottą i pecorino. 

Skolimowska 4 / Tutti Colori / Facebook
To najnowszy, już trzeci lokal Tutti Colori w Warszawie i drugi na Mokotowie. Tak jak w pozostałych zjecie tu pizzę ze szparagami, mozzarellą, ricottą i pecorino.

ŚRÓDMIEŚCIE
Oboźna 11 / Nonna / Facebook
Niewielka, klimatyczna miejscówka położona tuż obok Nowego Światu. W menu pizze białe i czerwone, a wśród nich ta ze szparagami, czosnkiem niedźwiedzim, cytrynową ricottą i parmezanem. 

Topiel 12 / Ave Pizza / Facebook
Tym razem zaglądamy na Powiśle. Zjecie tu tradycyjną włoską pizzę dwukrotnie wyrożnioną we włoskim rankingu Top 50 Pizza. Tu także w menu jest pizza rosse i bianche. Od końca kwietnia dostępne są aż 4 pizze ze szparagami. Nie będziemy ich tu wymieniać, po prostu zajrzyjcie na stronę lub najlepiej odwiedźcie ich na miejscu. 

URSYNÓW
Wąwozowa 32 / Polpo / Facebook
A to już ursynowskie Kabaty i neapolitańska pizza w roli głównej. Ale są też makarony, sałatki, zupy, mięsa, ryby i owoce morza. Wśród pizz znajdziecie naprawdę niebanalne kompozycje, a jest też i ta ze szparagami i świeżym łososiem. 

WAWER
Patriotów 20-22 / La Repubblica / Facebook
Kawałek Italii w dzielnicy Wawer (Falenica). Pizza, mięsa, ryby czy desery zadowolą każdego. W weekendowym menu znajdziecie też pizzę ze szparagami, szynką prosciutto crudo, rukolą i parmezanem.

WOLA
Burakowska 15 / Tutti Colori / Facebook
Pizzeria zlokalizowana niedaleko cmentarza Powązkowskiego. Oczywiście jest pizza biała i czerwona, a od kilku dni zjecie u nich pyszną pizzę ze szparagami, mozzarellą, ricottą i pecorino. 

Sowińskiego 53 A / Bella Mozzarella / Facebook
Kolejna miejscówka na Woli, ale tym razem na Ulrychowie. Makarony, mięsa, owoce morza i pizza. W odświeżonym menu znajdziecie aż trzy ze szparagami, w tym niespotykaną nigdzie indziej z anchois i mozzarellą. 

ŻOLIBORZ
Jasnodworska 3 C / Coco Pizza / Facebook
Zaglądamy teraz na Żoliborz. Pierwszą miejscówką jest Coco Pizza. Sałatki, makarony oraz pizza, co warte podkreślenia także na cieście bezglutenowym i razowym. W maju pizzą miesiąca jest oczywiście ta ze szparagami, sadzonym jajkiem, szczypiorem, bazylią, pomidorkami i mascarpone. 

Mickiewicza 9 / Zoli / Facebook
I tu znajdziecie w karcie makarony, sałatki oraz pizzę rosse i bianche. Ostatni tydzień to przebojowa kompozycja ze szparagami, mozzarellą, jajkiem poche i serem Pecorino Romano. Obłęd smakowy. 

Powyższe lokale nie są przez nas klasyfikowane według „najlepszości”, a przedstawione w kolejności według dzielnic, w których się znajdują. 

Dodaj komentarz