Kulinarna rozpusta w Chorzowie!

azja chorzow

Trzy dni prawdziwej uczty w Chorzowie od 19 do 21 maja. Smaki Azji, Smaki Świata oraz Festiwal Trunków. 

Szukasz pomysłu na ciekawy weekend? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! W dniach 19, 20 i 21 maja 2023 roku Rynek w Chorzowie zamieni się w prawdziwe królestwo smaków. Czekają na nas trzy wyjątkowe festiwale, które przeniosą nas w klimat egzotycznych kultur!

Festiwal Azjatycki
Festiwal Azjatycki to wydarzenie dla miłośników kuchni dalekowschodniej. Pojawią się wystawcy, którzy pozwolą nam rozsmakować się w kulinarnych tajemnicach Azji. W trakcie festiwalu będzie można spróbować tradycyjnych azjatyckich potraw, street-foodowych przekąsek, a także zapoznać się ze słodkościami znanymi z różnych regionów Azji. Dymiące tajskie stragany, japońskie sushi czy indyjska pakora? A może gruzińskie chaczapuri, libański tabbouleh czy domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą? Chorzów zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. To doskonała okazja na szybką weekendową wycieczkę.

Festiwal Smaków Świata
Kolejnym festiwalem, który odbędzie się w tym czasie na Rynku, jest Festiwal Smaków Świata. To wydarzenie stworzone dla miłośników podróży kulinarnych po różnych zakątkach świata. Podczas festiwalu będziemy mieli okazję skosztować smaków z różnych regionów świata, zapoznać się z tradycyjnymi potrawami i poznać kulturę, która je tworzy. To będzie wyjątkowa okazja, aby spróbować czegoś nowego, coś co z pewnością pobudzi nasze zmysły zapachu i smaku.

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych
Trzecim wydarzeniem jest Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. To Festiwal skierowany do prawdziwych koneserów napojów alkoholowych, którzy chcą spróbować różnych gatunków rzemieślniczych trunków. Chmiel, winogrona, jabłka i wiele innych to temat przewodni w tych dniach! 

Czeka na nas prawdziwa uczta dla zmysłów! Festiwal Azjatycki, Festiwal Smaków Świata oraz Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych to wydarzenia, których nie można przegapić. Każdy z festiwali to doskonała okazja, by naładować się pozytywną energią, spróbować nowych smaków i spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. 

Gdzie: Rynek w Chorzowie
Kiedy: 19, 20 i 21 maja 
Piątek: 15:00-21:00
Sobota 12:00-21:00
Niedziela 12:00-18:00
Wstęp: bezpłatny

Więcej na: 
Festiwal Azjatycki: Facebook
Festiwal Smaków Świata: Facebook
Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych: Facebook

Dodaj komentarz