Katowice - Festiwal Pierogów Świata

Festiwal Pierogów Świata - Katowice

Różnorodność smaków i kształtów oraz zaskakujące doznania smakowe czekają na Was od 26 do 28 maja.

Już 26-28 maja w Katowicach odbędzie się Festiwal Pierogów Świata! Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. To miejsce spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pyszne jedzenie łączy ludzi, a pasjonaci gotowania mają okazję zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.

Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu, a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów. Pierogi jako potrawa zdobyły ogromną i trwałą popularność na całym świecie. Podczas tej edycji  festiwalu będziemy mieli okazję spróbować pierogów z różnych zakątków świata.
Czym się różnią takie pierogi od naszych polskich? O ile sama forma farszu zamkniętego w cieście jest taka sama, o tyle sposób przygotowania, kształt, forma, struktura, sposób podania są bardzo zróżnicowane. Na przykład Korea może poszczycić się pierogami mandu, najczęściej przyrządzanymi z duszoną wołowiną i pikantną kapustą kimchi, a najpopularniejsze pierogi gruzińskie to chinkali, świeżo wyrabiane przez kucharzy z tego rejonu smakują naprawdę wspaniale.

Każdy smakosz znajdzie coś dla siebie!

Wydarzeniami towarzyszącymi będzie Festiwal Smaków Świata!

Gdzie: Katowice, Plac Marii i Lecha Kaczyńskich 
Kiedy:
Piątek (26.05) 11:00 - 21:00
Sobota (27.05) 11:00 - 21:00
Niedziela (28.05) 11:00 - 20:00

Więcej na: Facebook

Dodaj komentarz